Fototapety

Z JAKIEGO MATERIAŁU PRODUKUJEMY FOTOTAPETY?

Fototapety drukujemy na folii samoprzylepnej, którą następnie pokrywamy laminatem. Folia, której używamy ma bardzo mocny klej oraz ładnie chłonie kolory . Laminat natomiast to przezroczysta folia, która zabezpiecza wydruk przed uszkodzeniami i płowieniem.

Dlaczego nie z innego?

Istniejemy już 6 lat i testowaliśmy wiele materiałów do dekoracji ścian. Folia, z której obecnie korzystamy jest najlepszym produktem, jaki znaleźliśmy na polskim rynku. Jest wyjątkowo wytrzymała, ma mocny klej, który nie dopuszcza, aby tapeta odklejała się lub wałkowała na ścianie.

Nie drukujemy na tapetach papierowych i flizelinowych. Są one trudniejsze w montażu niż folie samoprzylepne. Do tego trwałość aplikacji determinuje klej i sposób użycia, a nie materiał, z którego są wykonane. Przez to trudniej jest zagwarantować świetną jakość docelowego produktu.

JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MAJĄ NASZE FOTOTAPETY?

 • Są samoprzylepne. Nie potrzeba do ich naklejenia żadnych dodatkowych produktów (np. kleju lub wałka),
 • mają bardzo mocny klej (po naklejeniu fototapety nie powstają żadne zapowietrzenia, tapeta nie odklei się na rogach),
 • tapety „nie pracują” przy zmianach temperatur. Nie kurczą się, nie odkleją, nie zmieniają swojego wyglądu przez kilka lat,
 • są odporne na światło. Dzięki grubemu laminatowy kolory nie płowieją, nawet wystawione na ekspozycję słoneczną,
 • są zmywalne. Dzięki temu świetnie nadaje się do przedpokoju czy kuchni. Zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką,
 • są odporne na niewielkie uszkodzenia mechaniczne. Świetnie nadaje się za kanapę, biurko, czy szafkę w przedpokoju.

GDZIE MOŻNA ZASTOSOWAĆ FOTOTAPETĘ?

FOTOTAPETY DO POWIERZCHNI BIUROWYCH:

Fototapety laminowane Dekornika zdają egzamin w powierzchniach biurowych, szczególnie klimatyzowanych. Mają na tyle mocny klej, że mogą posłużyć jako ozdoba niewielkich salek konferencyjnych, gabinetów, kantyn. Często montowaliśmy nasze fototapety w wąskich biurowych korytarzach czy na dobrze doświetlonych recepcjach.

Dajemy gwarancję, że tapety – nawet poddane silnemu oświetleniu lub mocnej klimatyzacji – nie zaczną odklejać się od ściany.

Od kilku lat zdobią biura Lufthansy, Polsatu, Universal McCann czy AIP (Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości AIP).
Zawsze przed wykonaniem projektu i montażem przyjeżdżamy do klienta na wizję lokalną lub prosimy o szczegółowe zdjęcia. Sprawdzamy także, czy ściany są odpowiednio przygotowane pod montaż fototapety.

 FOTOTAPETY DO MIESZKAŃ:

Fototapeta ma za zadanie chronić ścianę. Jest pokryta grubym laminatem, który:

 • czynią ją zmywalną,
 • jest odporny na lekkie mechaniczne uszkodzenia.

Dlatego jeśli chcą państwo nie tylko przyozdobić ścianę, ale także ją zabezpieczyć, fototapeta jest idealnym wyborem.

Fototapety polecamy do takich pomieszczeń jak:

 • przedpokój (ściany, które brudzą się np. od butów, płaszczy),
 • łazienka (fototapeta, odpowiednio zabezpieczona, nadaje się nawet na ścianę nad wannę. Zadzwoń po poradę, jak zabezpieczyć fototapetę),
 • do kuchni (jeśli tylko jest w odpowiedniej odległości od kuchenki, świetnie zabezpieczy ścianę nad blatem. Można z niej śmiało zmywać wszelkie zabrudzenia),
 • do salonu (np. za kanapę, która brudzi ścianę),
 • do sypialni (za łóżkiem szczególnie sprawdzają się fototapety z perspektywą),
 • do holu (szczególnie popularne jest wysłanianie ścian przy schodach).

JAK PRZYGOTOWANA JEST FOTOTAPETA?

Fototapetę przygotowujemy zawsze w pionowych brytach – pasach o szerokości od 90 do 135 cm. Zawsze drukujemy z 1-2 cm zapasem, aby tapeta idealnie wpasowała się do wybranej powierzchni. Nadmiar łatwo usunąć zwykłym nożykiem introligatorskim. Fototapetę zawsze dzielimy na pasy tak, aby była jak najprostsza do spasowania, a fragmenty, które będziemy łączyć miały jak najmniej detali. Wtedy montaż jest znacznie przyjemniejszy.

Naklejki Ścienne

Z JAKIEGO MATERIAŁU PRODUKUJEMY NAKLEJKI?

Naklejki ścienne wykonane są z folii samoprzylepnej jednokolorowej. Jest to wzór, w wybranym przez państwa kolorze. Naklejka nie jest wydrukiem, jest jedynie wycięciem wskazanego kształtu z płachty jednokolorowej folii.

Naklejki ścienne mają cieńszy materiał niż fototapety. Mają także słabszy klej (choć na tyle mocny, że bez problemów trzyma się ściany), dzięki czemu aplikacja jest szybsza. Można je także usunąć ze ściany, jeśli będziemy chcieli tę przemalować. Naklejki nie można zamontować na ścianę po raz drugi.

DLA KOGO SĄ NAKLEJKI ŚCIENNE?

Naklejki ścienne są dla wszystkich, którzy szukają prostej i skutecznej metody na przyozdobienie ścian. Naklejki nie zabezpieczają powierzchni, mogą jedynie ukryć lekkie zabrudzenia. Jeśli ściana wymaga zakrycia i ochrony, lepiej zdecydować się na fototapetę.

JAK POWINNA BYĆ PRZYGOTOWANA ŚCIANA POD APLIKACJĘ NAKLEJKI ŚCIENNEJ?

Ściana powinna być gładka, zagruntowana i pomalowana. Naklejki ścienne są wykonane z dość cienkiej folii, która nie ukryje niedoskonałości ściany. Jednak 99% ścian w polskich domach idealnie nadaje się pod aplikację tej ozdoby 🙂

JAKĄ FARBĄ POMALOWAĆ ŚCIANĘ?

Naklejki najlepiej trzymają się ścian pomalowanych farbami akrylowymi. Wtedy ich przyczepność i trwałość jest perfekcyjna!

Jeśli ściana pomalowana została farbą lateksową, przed zakupem prosimy wykonać prosty test. Wystarczy przykleić do ściany dwudziestocentymetrowy kawałek taśmy klejącej biurowej. Zostawić go na ścianie na 24 godziny. Jeśli taśma nie odpadła ze ściany i nie odkleja się widocznie, z naklejką także nie powinno być najmniejszych problemów.

Jedyne farby, przy których odradzamy montaż naklejek na ściany, to farby tłuste, błyszczące, lateksowe. Te przeznaczone np. do ścian kuchennych i wymagające tłustej struktury, by często je zmywać. Wtedy najlepiej zdecydować się naklejkę kolorową (wydrukowaną) lub fototapetę, bo te produkty wytwarzane są na foliach o znacznie mocniejszym kleju.

Naklejki Tablice

Z JAKIEGO MATERIAŁU PRODUKUJEMY NAKLEJKI TABLICE?

Czarne naklejki tablice produkujemy z podobnego materiału, co naklejki na ścianę. Ma on taką samą grubość i jest matowy. Można na nim pisać kredą i zmywać wilgotną szmatką.

JAKIE ZASTOSOWANIE MAJĄ TABLICE?

Bardzo dobrze sprawdzają się w kuchni i w pokojach dziecięcych.
UWAGA: Naklejki tablice można naklejać na meble i sprzęty AGD, np. na lodówki. To świetna tablica do notatek lub listy na zakupy.

JAKĄ TRWAŁOŚĆ MAJĄ TABLICE?

Tablice mogą służyć nawet kilka lat, jeśli zmywamy je delikatnie, wilgotną szmatką. Na pewno naklejka może służyć przez półtora roku, tyle naklejka-tablica służyła nam w pierwszej pracowni. Codzienne zapisywaliśmy na niej wszystkie rzeczy do zrobienia, zmywaliśmy przy wyjściu z pracy. Zdała egzamin, potem nastąpiła przeprowadzka 🙂
W pokoju dziecięcym naklejka jednak nie przetrwa tak długo. Oczywiście zależy, jak bardzo dziecko lubi rysować 🙂

Okleiny na meble

Z JAKIEGO MATERIAŁU PRODUKUJEMY OKLEINY?

Okleiny składają się z dwóch warstw:

 • folii samoprzylepnej o dość mocnym kleju. Na tej folii drukujemy wybrany wzór.
 • laminatu, czyli folii ochronnej o grubszej strukturze niż ta użyta do produkcji fototapet. Laminat świetnie zabezpiecza wydruk przez zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Okleina ma słabszy klej niż fototapeta (aby nie uszkodzić mebli), ma za to grubszą warstwę laminatu (by jeszcze lepiej chronić powierzchnię).
Okleiny na meble są matowe, nie połyskują, nie odbijają światła.

JAKIE DOKŁADNIE ZASTOSOWANIE MAJĄ OKLEINY?

Okleina na meble ma trzy zastosowania:

 • chroni meble, dlatego świetnie nadaje się np. na blat biurka,
 • odświeża stary mebel, stąd polecamy oklejenie szafek kuchennych,
 • czyni mebel oryginalnym, więc śmiało można nabyć szafkę nocną w popularnym i niedrogim sklepie meblarskim i domówić kawałek okleiny na front lub na blat. taka mała przeróbka potrafi diametralnie zmienić mebel.

NA JAKIE MEBLE MOŻNA NAKLEIĆ MATERIAŁ?

Okleiny można naklejać na wszystkie meble o płaskich powierzchniach.

Meble mogą być wykonane z:

 • płyt PCV,
 • szkła (przeszklone drzwiczki, blaty stołów, szkła w drzwiach mebli kuchennych),
 • metalu (świetnie wyglądają oklejone lodówki).

JAKI MAJĄ TERMIN TRWAŁOŚCI?

Okleiny na meble są trwałe.
Sami w pracowni mamy wyklejone biurka okleinami i są one z nami ponad 2 lata. Biurka używane są codziennie. I niezbyt delikatnie 🙂 na okleinie nie widać ŻADNYCH śladów użytkowania od 18 miesięcy.

Folie na okna / szronionki

Z JAKIEGO MATERIAŁU PRODUKUJEMY SZRONIONKI?

Folia szroniona, zamontowana na szybie, wygląda jak piaskowane szkło.
Folia szroniona jest cienka, idealnie przylega do szyby i – po montażu – nie widać folii jako osobnej warstwy na powierzchni.

CZY FOLIA PRZEPUSZCZA ŚWIATŁO?

Folia szroniona przepuszcza światło.

JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI WYCINANIA LUB ZADRUKU FOLII?

Folię szronioną można:

 • zadrukować,
 • wycinać.

Druk na folii szronionej: Każdy wzór – nie tylko z naszego sklepu – może być nadrukowany na folii szronionej. Ponieważ folia szroniona nie jest w 100 procentach kryjąca, kolory będą troszkę lżejsze – czarny staje się ciemnoszary, kolory wydają się pastelowe. Jednak folie zadrukowane wyglądają na oknach bardzo ładnie, szczególnie przy nasłonecznieniu. Nadruki wydają się wtedy mocniejsze, a kolory radosne.

Wycinamy folię szronioną. Jeśli nie potrzebują Państwo całkowitego wysłonięcia szyby, bardzo dobrym pomysłem jest wycięcie w szronionce wybranego wzoru. Takie rozwiązanie szczególnie polecamy do dekoracji szyb w biurach, jeśli pomieszczenie nie musi być zasłonięte kompletnie. Delikatne roślinne wzory wyglądają fantastycznie jako wycięte w folii: gałązki, delikatne kwiaty, trawy. A takie wzory znajdą Państwo na naszej stronie.

FOLIE NA OKNA DO POWIERZCHNI MIESZKALNYCH. DLA KOGO?

Folie szronione są idealne do wszystkich mieszkań, które znajdują się na parterze oraz do domów jednorodzinnych. Przepuszczają światło, nie przepuszczają ludzkich spojrzeń. Dlatego są idealne do wysłonięcia szyb łazienkowych lub kuchennych.

Drugie zastosowanie to oklejenie przeszklonych frontów mebli. Szafki kuchenne, kredensy, szafki pod telewizor zyskują nowy wygląd po zamontowaniu folii, szczególnie zadrukowanych wybranym wzorem. jest to także świetny sposób na ukrycie wnętrz szafek, w których trudno utrzymać idealny porządek 🙂

Trzecie zastosowanie to wysłonięcie… kabiny prysznicowej!

FOLIE NA OKNA DO POWIERZCHNI BIUROWYCH?

Folie szronione to idealny sposób na wysłonięcie:

 • zewnętrznych szyb biura / elewacji,
 • sal konferencyjnych,
 • gabinetów przeszklonych,
 • drzwi wejściowych do biura.

Wycinanie w foliach lub zadrukowanie ich zadrukowanie powoduje, że można umieścić na nich logo firmy lub charakterystyczny motyw firmowy.
Dekornik zapewnia usługę projektowania, chętnie pomoże w zagospodarowaniu powierzchni szklanych. W razie pytań, prosimy o kontakt: pro@dekornik.pl lub 22 412 50 95.

Plakaty

NA JAKIM MATERIALE DRUKUJEMY PLAKATY?

Plakaty drukujemy na papierze matowym o gramaturze 145 g. Jest to klasyczny, gruby papier dekoracyjny. Jest mocniejszy niż typowy papier plakatowy.

W JAKICH ROZMIARACH DRUKUJEMY?

Drukujemy w każdym rozmiarze, wystarczy się z nami skontaktować.
Na stronie proponujemy plakaty w trzech klasycznych rozmiarach:

 • 50×70 cm
 • 70×100 cm
 • 100×135 cm

Są to rozmiary, które idealnie pasują do ram dostępnych we wszystkich sklepach budowlanych i wnętrzarskich jak IKEA, Leroy Merlin, Castorama, Praktiker itp.

JAK MOŻNA USZTYWNIĆ WYBRANY PLAKAT?

Rama nie jest jedynym rozwiązaniem, aby „ubrać” plakat.
W Dekorniku proponuje także inne rozwiązanie. Oferujemy:

 • naklejanie plakatów na płytę ze sztywnej pianki o grubości 5 mm. Piankę można przytwierdzić do ściany w bardzo prosty sposób, na taśmę dwustronną, która dokładamy do zamówienia. Główną zaletą pianki jest jej lekkość, stąd może być przytwierdzona jedynie na dwustronną taśmę klejącą (Plakat 50×70 cm, naklejony na piankę to koszt 89 zł),
 • obraz z plakatu. Drukujemy wzory plakatowe jako obrazy (charakterystyka obrazów znajduje się w opisie nieco wyżej). Obraz o wymiarach 50x70m to koszt 112 zł.

Napisy 3D

Z JAKIEGO MATERIAŁU WYKONUJEMY NAPISY 3D?

Napis 3D wykonujemy z dobrej jakości styroduru. Istnieje wiele rodzajów tego materiału i dbamy o to, aby napisy dekoracyjne wykonane były z delikatnej, równej płyty. Zaletą naszych dekoracji 3D jest ich niewielka waga, dzięki czemu można je przytwierdzić do ściany na taśmę dwustronną (dodawaną do zamówienia).

Produkty występują w dwóch wersjach: pomalowane lub surowe. Dysponujemy 9 kolorami, na które możemy pomalować napisy. jeśli żaden z nich nie odpowiada Państwu, zachęcamy do zamówienia surowego napisu ( w kolorze białym lub jaśniutkim zielonym).

POSTAWIĆ CZY ZAWIESIĆ? JAK DOBRAĆ PARAMETRY NAPISU?

Napisy mogą mieć dwie grubości:

 • 4 centymetry – są to napisy do przytwierdzenia na ścianie na taśmę dwustronną.
 • 10 centymetrów – to napisy stabilne, cięższe, znacznie lepiej nadające się jako stojąca na półce ozdoba.

JAK WŁASNORĘCZNIE POMALOWAĆ NAPIS?

Napisy 3D malujemy w pracowni ręcznie.
Ale tę czynność może wykonać każdy. Wystarczy wałek, pędzelek i niewielkie opakowanie dobrej farby akrylowej. I trochę cierpliwości.

Napis należy malować powoli, dokładnie, a po każdym malowaniu odczekać około godziny aż farba wyschnie i… pomalować go znów. Najczęściej pokrywamy napis trzema lub czterema warstwami farby.
Nie ma ograniczeń, co do koloru. Jeśli surowy napis jest jasnozielony, można go śmiało pokryć biała farbą (cztery warstwy). Kolor zielony nie będzie przebijał spod spodu.

CZY DEKORNIK POMOŻE MI PRZY ARANŻACJI BIURA?

Dekornik ma w swoim portfolio współpracę z wieloma klientami biznesowymi. Wykonywaliśmy ozdoby na ściany i przeszklenia dla biur PZU, Mattell, Vivus i Business Link (wybrane najpiękniejszym biurem w Polsce).

Kasia Bachor Rostkowska jest autorką zdobień do wnętrz firm Skanska, Samsung, Elektrolux i sklepów Empik, Reserved, Hebe.
Dlatego chętnie przygotujemy, zaprojektujemy i wykonamy:

 • zdobienia do biur: w tym: folie na ściany i przeszklone sale konferencyjne
 • witryny i wnętrza sklepów
 • tapety i naklejki do przestrzeni wewnątrz biura i komercyjnych.

POMOŻEMY W PRZYGOTOWANIU IDENTYFIKACJI I KOMUNIKACJI BIURA LUB SKLEPU.

Szukaj