Fototapety

Z JAKIEGO MATERIAŁU PRODUKUJEMY FOTOTAPETY?

Fototapety drukujemy na folii samoprzylepnej o lekkiej strukturze, przypominającej materiał krawiecki.

Folia, której używamy ma mocny klej. A do tego jest wyjątkowo łatwa w klejeniu. Tapety samoprzylepne kleimy bez zakładu (poszczególne bryty nie nakładają się na siebie, a jedynie należy je spasować). Do montażu nie potrzebna jest specjalistyczna ekipa, jest to wyjątkowo wygodny w klejeniu materiał.

Istniejemy już 6 lat i testowaliśmy wiele materiałów do dekoracji ścian. Folia, z której obecnie korzystamy jest najlepszym produktem, jaki znaleźliśmy na polskim rynku. Jest wyjątkowo wytrzymała, ma mocny klej, który nie dopuszcza, aby tapeta odklejała się lub wałkowała na ścianie.

JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MAJĄ NASZE FOTOTAPETY?

 • Są samoprzylepne. Nie potrzeba do ich naklejenia żadnych dodatkowych produktów (np. kleju lub wałka),
 • mają bardzo mocny klej (po naklejeniu fototapety nie powstają żadne zapowietrzenia, tapeta nie odklei się na rogach),
 • tapety “nie pracują” przy zmianach temperatur. Nie kurczą się, nie odkleją, nie zmieniają swojego wyglądu przez kilka lat,
 • są odporne na światło. Dzięki grubemu laminatowy kolory nie płowieją, nawet wystawione na ekspozycję słoneczną.

JAK PRZYGOTOWANA JEST FOTOTAPETA?

Fototapetę przygotowujemy zawsze w pionowych brytach – pasach o szerokości od 90 do 120 cm (w zależności od wzoru). Zawsze drukujemy z 1-2 cm zapasem, aby tapeta idealnie wpasowała się do wybranej powierzchni (zapas ten nie jest dodatkowo liczony w cenie tapety). Nadmiar łatwo usunąć zwykłym nożykiem introligatorskim. Fototapetę zawsze dzielimy na pasy tak, aby była jak najprostsza do spasowania, a fragmenty, które będziemy łączyć miały jak najmniej detali. Wtedy montaż jest znacznie przyjemniejszy.

Naklejki Ścienne

Z JAKIEGO MATERIAŁU PRODUKUJEMY NAKLEJKI?

Naklejki ścienne z kategorii BASIC oraz ZESTAWY 99 wykonane są z folii samoprzylepnej jednokolorowej. Jest to wzór, w wybranym przez państwa kolorze. Naklejka nie jest wydrukiem, jest jedynie wycięciem wskazanego kształtu z płachty jednokolorowej folii.

Naklejki ścienne mają cieńszy materiał niż fototapety. Mają także słabszy klej (choć na tyle mocny, że bez problemów trzyma się ściany), dzięki czemu aplikacja jest szybsza. Można je także usunąć ze ściany, jeśli będziemy chcieli tę przemalować.

Naklejki ścienne z kategorii NAKLEJKI NAD MEBELKI są drukowane na materiale tym samym, z którego produkujemy tapety. Ten materiał jest nieco grubszy, a w dotyku przypomina materiał krawiecki. To materiał, na którym fantastycznie wychodzą kolory – żywe i mocne.

Naklejki z kategorii ZAŁÓŻKOWNIKI drukujemy natomiast na folii samoprzylepnej, pokrytej laminatem. A to dlatego, że te naklejki mają dodatkowe funkcje: są zmywalne oraz skutecznie choronią ścianę przez zabrudzeniami i delikatnymi uszkodzeniami mechanicznymi (np koniakami :)). Dlatego przy tych naklejkach zastosowaliśmy materiał, który można określić słowem SUPERMOCNY!

DLA KOGO SĄ NAKLEJKI ŚCIENNE?

Naklejki ścienne są dla wszystkich, którzy szukają prostej i skutecznej metody na przyozdobienie ścian. Naklejki nie zabezpieczają powierzchni, mogą jedynie ukryć lekkie zabrudzenia. Jeśli ściana wymaga zakrycia i ochrony, lepiej zdecydować się na fototapetę.

JAK POWINNA BYĆ PRZYGOTOWANA ŚCIANA POD APLIKACJĘ NAKLEJKI ŚCIENNEJ?

Ściana powinna być gładka, zagruntowana i pomalowana. Naklejki ścienne są wykonane z dość cienkiej folii, która nie ukryje niedoskonałości ściany. Jednak 99% ścian w polskich domach idealnie nadaje się pod aplikację tej ozdoby 🙂

JAKĄ FARBĄ POMALOWAĆ ŚCIANĘ?

Naklejki najlepiej trzymają się ścian pomalowanych farbami akrylowymi. Wtedy ich przyczepność i trwałość jest perfekcyjna!

Jeśli ściana pomalowana została farbą lateksową, przed zakupem prosimy wykonać prosty test. Wystarczy przykleić do ściany dwudziestocentymetrowy kawałek taśmy klejącej biurowej. Zostawić go na ścianie na 24 godziny. Jeśli taśma nie odpadła ze ściany i nie odkleja się widocznie, z naklejką także nie powinno być najmniejszych problemów.

Jedyne farby, przy których odradzamy montaż naklejek na ściany, to farby tłuste, błyszczące, lateksowe. Te przeznaczone np. do ścian kuchennych i wymagające tłustej struktury, by często je zmywać. Wtedy najlepiej zdecydować się naklejkę kolorową (wydrukowaną) lub fototapetę, bo te produkty wytwarzane są na foliach o znacznie mocniejszym kleju.

Naklejki Tablice

Z JAKIEGO MATERIAŁU PRODUKUJEMY NAKLEJKI TABLICE?

Czarne naklejki tablice produkujemy z podobnego materiału, co naklejki na ścianę. Ma on taką samą grubość i jest matowy. Można na nim pisać kredą i zmywać wilgotną szmatką.

JAKIE ZASTOSOWANIE MAJĄ TABLICE?

Bardzo dobrze sprawdzają się w kuchni i w pokojach dziecięcych.
UWAGA: Naklejki tablice można naklejać na meble i sprzęty AGD, np. na lodówki. To świetna tablica do notatek lub listy na zakupy.

JAKĄ TRWAŁOŚĆ MAJĄ TABLICE?

Tablice mogą służyć nawet kilka lat, jeśli zmywamy je delikatnie, wilgotną szmatką. Na pewno naklejka może służyć przez półtora roku, tyle naklejka-tablica służyła nam w pierwszej pracowni. Codzienne zapisywaliśmy na niej wszystkie rzeczy do zrobienia, zmywaliśmy przy wyjściu z pracy. Zdała egzamin, potem nastąpiła przeprowadzka 🙂
W pokoju dziecięcym naklejka jednak nie przetrwa tak długo. Oczywiście zależy, jak bardzo dziecko lubi rysować 🙂

Okleiny na meble

Z JAKIEGO MATERIAŁU PRODUKUJEMY OKLEINY?

Okleiny składają się z dwóch warstw:

 • folii samoprzylepnej o dość mocnym kleju. Na tej folii drukujemy wybrany wzór.
 • laminatu, czyli folii ochronnej o grubszej strukturze niż ta użyta do produkcji fototapet. Laminat świetnie zabezpiecza wydruk przez zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Okleina ma słabszy klej niż fototapeta (aby nie uszkodzić mebli), ma za to grubszą warstwę laminatu (by jeszcze lepiej chronić powierzchnię).
Okleiny na meble są matowe, nie połyskują, nie odbijają światła.

JAKIE DOKŁADNIE ZASTOSOWANIE MAJĄ OKLEINY?

Okleina na meble ma trzy zastosowania:

 • chroni meble, dlatego świetnie nadaje się np. na blat biurka,
 • odświeża stary mebel, stąd polecamy oklejenie szafek kuchennych,
 • czyni mebel oryginalnym, więc śmiało można nabyć szafkę nocną w popularnym i niedrogim sklepie meblarskim i domówić kawałek okleiny na front lub na blat. taka mała przeróbka potrafi diametralnie zmienić mebel.

NA JAKIE MEBLE MOŻNA NAKLEIĆ MATERIAŁ?

Okleiny można naklejać na wszystkie meble o płaskich powierzchniach.

Meble mogą być wykonane z:

 • płyt PCV,
 • szkła (przeszklone drzwiczki, blaty stołów, szkła w drzwiach mebli kuchennych),
 • metalu (świetnie wyglądają oklejone lodówki).

JAKI MAJĄ TERMIN TRWAŁOŚCI?

Okleiny na meble są trwałe.
Sami w pracowni mamy wyklejone biurka okleinami i są one z nami ponad 2 lata. Biurka używane są codziennie. I niezbyt delikatnie 🙂 na okleinie nie widać ŻADNYCH śladów użytkowania od 18 miesięcy.

Szukaj