Najczęściej zadawane pytania

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania odnoście materiałów, sposobów klejenia i wszystkie informacji technicznych.

Informacje dotyczące realizacji i wysyłki zamówień znajdują się w zakładce ZAMÓWIENIA. Jeżeli masz dodatkowe pytania odnoście dostępu do swojego konta klienta lub karty zamówień skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Tapety

Do położenia tapety przygotuj: delikatny klej do tapet, wałek jak do malowania ścian, ostry nożyk do papieru. Tapetę najlepiej kłaść w dwie osoby, dlatego partner do montażu jest bardzo wskazany.
• Zaczynamy od rozplanowania ułożenia brytów tapety na ścianie, tu prosimy o przyłożenie tapety do ściany. Następnie zaznaczamy na ścianie pion.
• Klej nakładamy systematycznie NA ŚCIANĘ, na powierzchnię nieco większą, niż nakładany pas tapety.
• Pasy przyklejamy jeden po drugim, od góry ściany, tak, aby jedna ze złożonych jeszcze części swobodnie opadała w dół.
• Następnie należy bardzo dokładnie dopasować wzór, pasując do siebie po kolei bryty tapety.
• Brzegi łączymy ‘na styk’ (nie zakładamy jeden na drugi), delikatnie, tak, aby nie uszkodzić tapety.
• Jeśli pojawią się pęcherzyki, delikatnie wyciągamy je za pomocą miękkiego wałka, nie uszkodzi to tapety.
• Nadmiar tapety przy podłodze można odciąć nożykiem do papieru.
• Nadmiar kleju można usunąć wilgotną gąbeczką lub szmatką, ale nie należy trzeć tapety kilka razy w tym samym miejscu, aby jej nie uszkodzić.
Montaż tapety jest łatwy, przyjemny. Same w pracowni (my, dziewczyny), montowałyśmy tapety i nie stanowi to dla nas większego problemu. Ważne jest jedynie, aby tapetę kładły dwie osoby (chociażby ze względu na pasowanie wzoru) oraz aby kłaść tapetę precyzyjnie, powoli. Wtedy wzór wyjdzie idealnie i będą Państwo w 100% zadowoleni z efektu.
Chcesz wiedzieć więcej? KLIKNIJ i zobacz prostą instrukcję w 4 krokach.

Tapety są przygotowane na papierze flizelinowym, bez kleju. Papier jest w 100% matowy.  Materiał posiada certyfikat o niepalności oraz spełnia wszelkie wymogi Unii Europejskiej.

Tapety drukujemy w pasach szerokości 50 cm lub 100 cm (w zależności od wzoru), które idealnie pasują do siebie. Tapetę kleimy jeden pas obok drugiego, z linią styczną (pasy nie nakładają się na siebie).

Papier flizelinowy nie jest samoprzylepny, należy dokupić do niego klej PVA (polecamy klej Flugger 377, fantastyczny! – to nie jest reklama, sami używaliśmy produktów kilku producentów i ten ma świetną konsystencję, bardzo ułatwia montaż).

Prosimy dokładnie zagruntować ścianę oraz oczyścić powierzchnię z kurzu lub tłuszczu.

Uwaga, tapety można przyklejać na ścianach dopiero po ok. 20 dniach od ostatniego malowania, w przeciwnym razie klej nie będzie tak mocny, jak powinien i tapeta może się lekko odklejać lub fałdować. Prosimy poczekać ok. 3 tygodni.

Przed przycięciem tapety należy sprawdzić, czy nie jest ona uszkodzona i nie ma innych wad widocznych, np. różnice kolorystyczne w bieli (czasem partia materiału, na którym wykonujemy tapety może minimalnie różnić się kolorem, – niestety nie mamy na to wpływu – dlatego prosimy o upewnienie się przed montażem, czy odcienie brytów nie różnią się).

Dekornik nie ponosi odpowiedzialności za nieznaczne odstępstwa kolorów w porównaniu z obrazem z monitora. Jeśli kolory nie są takie, jak Państwo przewidywali, prosimy o skontaktowanie się z nami przed montażem tapety. Nie będzie problemu ze zwrotem tapety.

Przed montażem zakupionej tapety na wymiar należy dokładnie sprawdzić wszystkie jej parametry i zgodność z zamówieniem (ilość brytów, wymiary, dopasowanie brytów).

Prosimy o sprawdzenie wymienionych punktów przed montażem, zajmie to chwilkę. Zamontowane tapety nie będą niestety przez nas reklamowane.

Polecamy klej Flugger 377!

Nie, w sklepie z tapetami dekornik.com sprzedajemy tylko dekoracje, czyli tapety, naklejki, sklejki, bez narzędzi i przyborów do tapetowania. To, co możemy polecić to klej: Flugger 377! – Fantastyczny, próbowaliśmy innych, ale ten jest naprawdę godny polecenia!

Tak, cena jest podana za jeden pas tapety. W zależności od wymiarów ściany należy wybrać odpowiednią ilość pasów, do pokrycia całej ściany.

Wystarczy napisać do nas na zapytaj@dekornik.com i doradzimy. Podpowiemy ile pasów tapety najlepiej zamówić, bądź przygotujemy wzór pod indywidualny wymiar ściany. Można również wysłać do nas zdjęcie/rysunek wymierzonej ściany.

Laminat to dodatkowa warstwa zabezpieczająca tapetę. Jest bezbarwny, nadaje lekko satynowe wykończenie. Chroni przed zabrudzeniami i mechanicznymi zniszczeniami (zabrudzenia, otarcia, zadrapania). Tapeta z taką powłoką jest w 100% zmywalna, nawet silnymi detergentami do naprawdę mocnych zabrudzeń. Ta opcja możliwa jest przy zamówieniach indywidualnych.

W sklepie Dekornik.com sprzedajemy obecnie tylko tapety papierowe na podkładzie flizelinowym “EKO”, która są uniwersalne, a co najważniejsze bezpieczne dla dziecka. Dodatkowo w przeciwieństwie do laminatu, ten rodzaj tapet pozwala oddychać ścianie, dzięki czemu nie tworzy się pod nią grzyb. Poza tym tapeta jest łatwa w montażu i estetycznie wygląda na ścianie. Bez wątpienia sprawdzi się w praktycznie każdym wnętrzu.

Tak, do każdego zamówienia dołączamy papierową instrukcję montażu, oraz kod QR do filmików instruktażowych

Wzory na naszych tapetach zapętlają się (powtarzają) średnio co 50-100cm na wysokość. Samodzielne przycinanie i dopasowywanie brytów może być skomplikowane, dlatego w przypadku niestandardowych wymiarów ściany tj. lamperia czy ściana skośna odradzamy samodzielnych prób. Zachęcamy do składania zamówienia drogą mailową – zapytaj@dekornik.com. Chętnie pomożemy i przygotujemy tapetę pod wymiar tak aby klejenie było jak najprostsze.

Odradzamy przyklejanie tapety na powierzchnie chropowate, wszelkiego rodzaju tynki mineralne. Tapeta ma najlepszą przyczepność, gdy jest aplikowana na wygładzonej powierzchni.

Tak w sklepie z tapetami dekornik.com można zamówić próbki wszystkich tapet!  W celu zamówienia próbki, wybranej tapety dekoracyjnej, proszę wejść na tę stronę> TUTAJ i w wyszukiwarce wpisać nazwę tapety, bądź jej indywidualny numer np.: DEKO.TAP.168  (SKU)

Link do próbek dekornik.com  https://dekornik.pl/pl/probki-tapet/

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych umiejętności i doświadczenia. Początkujący montażysta tapet, np.: mama, jeśli samodzielnie będzie naklejać tapetę, to robi to poprzez nałożenie kleju na ścianę. Następnie przykłada bryty do ściany i dzięki temu, że jest poślizg ma możliwość skorygowania położenia.

Doświadczony tapeciarz zrobi to nakładając klej na ścianę i na tapetę, ale przy takiej konfiguracji potrzebuje do pomocy drugiej osoby, tapeta z klejem jest w końcu cięższa…

 

 

Jeśli na tapetę nałoży się klej, to materiał zawilgotnieje, będzie podatny na rozciąganie. To właśnie przez wilgoć tapety są podatne na marszczenie, dlatego najlepiej jeśli nie mamy doświadczenia przyklejać suchą tapetę na ścianę posmarowaną klejem.

Wszystkie tapety ze sklepu dekornik.com są polskiej produkcji! 

Skosy w mieszkaniu, czy w domu tapetuje się stosunkowo łatwo, ale najtrudniejsze jest odpowiednie dopasowanie wzorów i samo wymierzenie ściany.
Jeżeli obawiamy się błędów, możemy poprosić specjalistę – w przypadku, kiedy korzystamy z usług architekta. Nie musimy się tym martwić.
Kiedy zdecydujemy się na samodzielne wymiarowanie – to prosimy o przesłanie zdjęcia pomieszczenia, albo rysunku wraz z naniesionymi danymi takimi jak szerokość i wysokość poszczególnych ścian ( może być odręczny).
Na podstawie zdjęcia i wymiarów podanych przez Klienta jesteśmy w stanie przygotować wizualizację tapety oraz dokładną wycenę. Zawsze dajemy 5 cm zapasu.
W celu złożenia zamówienia indywidualnego, na wymiar – prosimy o kontakt na zapytaj@dekornik.com

Naklejki ścienne

Naklejki drukujemy na materiale samoprzylepnym. Nie jest to zwykła folia reklamowa, ale materiał poliestrowy, specjalnie wynaleziony w dalekiej Korei i sprowadzony do Europy przez Belgów, do zdobienia wnętrz.

Materiał ma klej oparty na bazie akrylu oraz tzw. funkcję block-out, co oznacza, że żaden element kolorystyczny na ścianie nie przebija przez naklejkę.

Ma delikatną strukturę powierzchni (jak każdy materiał modowy). To pozwala nam drukować najpiękniejsze kolory i najbardziej żywe zwierzęta, jakość druku jest niesamowita.

Jednakże..

Naklejki ścienne z kategorii BASIC wykonane są z jednokolorowej folii samoprzylepnej. Jest to wzór w wybranym przez Ciebie kolorze. Naklejka nie jest wydrukiem, jest jedynie wycięciem wskazanego kształtu z jednokolorowego arkusza folii.

Te naklejki ścienne mają cieńszy materiał niż poprzednie naklejki drukowane. Mają też słabszy klej (choć wystarczająco mocny, aby utrzymać się na ścianie bez problemów), dzięki czemu aplikacja jest szybsza. Możesz również łatwo usunąć je ze ściany, jeśli chcesz ją odmalować.

Naklejki z kategorii ZAŁÓŻKOWNIKI drukujemy na samoprzylepnej folii pokrytej laminatem. A to dlatego, że te naklejki mają dodatkowe funkcje: można je prać i skutecznie chronić ścianę przed brudem i delikatnymi uszkodzeniami mechanicznymi. To grupa naklejek z najmocniejszym klejem – do zadań specjalnych.

Nasz materiał jest wyjątkowo łatwy w klejeniu, ma mocny klej, jednak nie tak mocny, jak wszystkie folie np. reklamowe, które chwytają od pierwszej sekundy.

Naklejki nie posiadają także tzw. folii transparentnej, dodatkowej, która do tej pory była niezbędna przy montażu wszystkich naklejek. (ta folia jest wykorzystywana jedynie w przypadku MAP czyli naklejek z dużą ilości elementów). Prostota, z jaką nakleja się naklejki na na naszym materiale pozwala ominąć ten dodatkowy i często zbędny punkt programu.

Przed naklejeniem naklejki – i każdego materiału naściennego – prosimy dokładnie zagruntować ścianę oraz oczyścić powierzchnię z kurzu lub tłuszczu. naklejki można przyklejać na ścianach dopiero po ok. 15-20 dniach od ostatniego malowania.

Uwaga, niektóre naklejki drukowane są z białą ramką o szer. 0,5-1 cm. Robimy tak po to, aby futerko zwierzaczków wyglądało naturalnie.

Kliknij tutaj i zobacz prostą instrukcję, jak przykleja się nasze mapy.

Odradzamy przyklejanie naklejek na powierzchnie chropowate, wszelkiego rodzaju tynki mineralne. Naklejki mają najlepszą przyczepność, gdy są aplikowane na wygładzonej powierzchni.

Naklejki najlepiej prezentują się na ścianach pomalowanych farbami akrylowymi. Wtedy ich przyczepność i trwałość są idealne!

Jeśli ściana została pomalowana farbą lateksową, przed zakupem wykonaj prosty test. Wystarczy przykleić do ściany 20-centymetrową biurową taśmę samoprzylepną. Pozostaw go na ścianie na 24 godziny. Jeśli taśma nie spadła ze ściany i nie odrywa się widocznie, to również nie powinno być problemów z naklejką. Należy pamiętać, że liczy się wszystko: natężenie światła słonecznego na ścianie, wilgoć w domu lub gwałtowne zmiany temperatury. Ale w 99% wszystkich domów wyglądają idealnie!

Jedyne farby, w przypadku których odradzamy naklejanie naklejek ściennych to tłuste, błyszczące, lateksowe. Przeznaczone np. do ścian kuchennych i wymagających częstego mycia tłustej struktury. Wtedy najlepiej zdecydować się na kolorową (zadrukowaną) naklejkę lub fototapetę, ponieważ te produkty są wykonane na foliach z dużo mocniejszym klejem.

Jeśli chcesz usunąć naklejkę ze ściany, możesz postępować zgodnie z poniższymi krokami:

Rozgrzej naklejkę: Użyj suszarki do włosów lub gorącego powietrza z suszarki na podgrzanie naklejki. Ciepło pomoże rozluźnić klej i ułatwi jej usunięcie. Uważaj, aby nie przegrzać powierzchni ściany ani naklejki.

Następnie możesz delikatnie odkleić naklejkę. Zacznij od jednego z rogów, delikatnie podważ ją plastikową szpatułką. Staraj się odklejać ją równomiernie i powoli, unikając zrywania i naciągania.

Jeśli po usunięciu naklejki pozostają ślady kleju lub resztki, spróbuj delikatnie ścierać je za pomocą wilgotnej ściereczki lub gąbki.

Sklejka

Zabawka / mebel wykonane są z lakierowanej sklejki, ponieważ nie chcemy żadnych odłamków w dziecięcej zabawce. Lakier, którego używamy, jest na bazie wody, więc jest całkowicie bezpieczny dla dzieci.

Większość naszych produktów obejmuje również naklejki wykonane z tego samego materiału, którego używamy do dekoracji ścian. Są bardzo łatwe do naklejenia, ponieważ materiał jest wykonany do dekoracji wnętrz.

Absolutnie nie potrzebujemy! Niezależnie od tego, czy jest to duży Teatr Fantasy (150 cm) czy mała półka, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych elementów ani sprzętu do montażu. To jest piękno naszych produktów! I to był podstawowy pomysł – stworzyć BEZPIECZNE i ŁATWE DO MONTAŻU piękne rzeczy. Rzeczy, które będą świetne zarówno dla dzieci, jak i rodziców!

Pościele

Zaprojektowaliśmy pościele w jednym rozmiarze: 135 cm x 100 cm i do tego poduszka 60 cm x 40 cm.

Pościele są dla dzieci od 0 do 4 lat. Wiemy, że świetnie sprawdzają się zarówno w większych kołyskach (140 cm długości), jak i w łóżeczkach pełnowymiarowych.

Jest to 100% ekologicznej bawełny, certyfikowanej OEKO-TEX, czyli gwarantem bezpieczeństwa i jakości. Zdajemy sobie sprawę, że Maluszek śpi w pościeli całą noc (czasem z lekkimi przerwami:), dlatego musieliśmy mieć pewność, że nasza tkanina – jak i sposób jej barwienia i szycia – jest bezpieczny dla delikatnej skóry dziecka.

Nasze wzory powstają w największej polskiej farbiarni, specjalizującej się w bezpiecznym barwieniu tkaniny, zgodnym z wymogami unijnymi. Farbiarnia ta współpracuje z wieloma wielkimi i godnymi zaufania brandami z całego świata. Szyjemy zaś w szwalni, specjalizującej się w szyciu produktów dla dzieci: ubranek, maskotek i… pościeli. Mamy do nich pełne zaufanie, panie same podpowiadają nam, co i jak ulepszyć, a nawet pomagają nam w… doborze kolorów 🙂

Farby

Farba akrylowa, to totalny old school, farba taka jak sprzed 10 lat, bez całej tablicy Mendelejewa. To dlatego są bezpieczne dla dzieci. Mniej toksyczne od innych farb np. lateksowych.
Taką farbę produkuje się na bazie wody i żywicy i żywicy akrylowej, skąd czerpie swoją nazwę. Taka farba jest bardziej trwała od innych.

 1. Przed przystąpieniem do malowania, należy przygotować podłożę – czyli ścianę.
 2. Najpierw zalecamy usunąć warstwy, starej, nieprzywierającej farby. Pamiętaj, aby usunąć kurz, zabrudzenia bród i tłuszcz.
 3. Farbę akrylową należy rozcieńczyć w proporcji 0,1 l wody na 1 kg farby.
 4. Dokładnie wymieszać.
 5. Nakładać pędzlem lub wałkiem, albo natryskiem w 2 warstwach, aby dobrze pokryć ścianę.
 6. Drugą warstwę należy nałożyć po wyschnięciu pierwszej.
 7. Optymalna temperatura malowania wynosi 15 do 25 stopni podczas aplikacji temperatura podłoża i otoczenia nie spaść poniżej 5 stopni.
 • Cudny Matowy wygląd
 • Doskonała paroprzepuszczalność
 • Odporność na ścieranie na mokro po 28 dniach – klasa 3
 • Czas schnięcia około 4 h.

Dodając trochę białej farby.

1 puszka jest wystarczająca do pokrycia 9m2.

Nie rekomendujemy takiego rozwiązania. Nasze farby służą do malowania ścian. Nie ponosimy odpowiedzialności za używanie produktów niezgodnie z ich przeznaczeniem.

Zwroty

Polityka zwrotów

Tak, deklaracje zwrotów przyjmujemy w ciągu 14 dni od dostarczenia zamówienia. Jeśli minęło 14 dni, niestety nie możemy zaoferować Ci zwrotu lub wymiany. Jeśli chodzi o koszt przesyłki, pokrywamy pierwotny koszt w wysokości najtańszej opcji wysyłki dostępnej w naszym sklepie. Natomiast koszt wysyłki zwrotu pokrywa klient.

Potrzebujesz formularza zwrotów? Kliknij tutaj.

Wszystkie zamówienia są pakowane i sprawdzane z najwyższą uwagą. Jeśli jednak otrzymasz uszkodzoną paczkę zgłoś to natychmiast kurierowi i spisz z nim protokół szkody. Następnie poinformuj nas wysyłając e-mail na adres: zapytaj@dekornik.com i podaj numer zamówienia oraz zdjęcie szkody. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Współpraca

Współpracujemy z architektami i projektantami. Doceniamy ich niezastąpioną rolę w tworzeniu pięknych i funkcjonalnych wnętrz. Jeśli jesteś architektem, albo prowadzisz biuro projektowe napisz do nas i sprawdź jaką mamy dla ciebie propozycję współpracy!

Dowiedz się jakie czekają na architektów korzyści – rabaty i zdobądź link do naszych plików graficznych!

Jesteś Architektem?  Napisz do nas na poland@dekornik.com

Bardzo chętnie współpracujemy ze sklepami meblarskimi i wnętrzarskimi jak, a także dziecięcymi –  jeśli chciałbyś dystrybuować nasze produkty, proszę napisz do nas i przedstawimy Ci naszą ofertę współpracy: poland@dekornik.com

Jako Partner Handlowy B2B zyskujesz:

 • Stałe rabaty na nasze tapety i nie tylko!
 • Dostęp do swoich  FV i zamówień
 • Dostęp do materiałów od naszych influencerów
 • Katalog Dekornik
 • Pomoc w promocji naszej marki dekornik.com

 

NADAL MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

SKONTAKTUJ SIĘ